В. о. директора, головний природознавець Ірина Вихристюк
Начальник науково-дослідного відділу, доктор біологічних наук Іван Русэв.
Перший заступник голови правління регіональної організації Національної Спілки журналістів України Валерій Осипов,
Михайло Карнаков, співробітник департаменту внутрішньої політики Одеської міської ради.
Юрій Гнатенко Президент клуба юних нобілістів.
Владимир Бєліков Асоціація інноваційних технологій і бізнесу м. Дніпро, доктор наук, професор.
Марк Мирович, системний аналітик.
Любов Рогатинська, громадський діяч, яка переймається питаннями допомоги з боку Німеччини, Україні і місту Одеса», - зазначивЮрій Работін.
Початок обговорення круглого столу поклали представники Національного природнього парку «Тузловські лимани»
Коротка довідка: Національний природний парк «Тузловські лимани» створений згідно з Указом Президента України від 01.01.2010 No 1 «Про створення національного природного парку «Тузловські лимани». Парк створено з метою збереження цінних природних та історико-культурних комплексів і об'єктів Північного Причорномор'я.
Національний природний парк «Тузловські лимани» входить до складу природно-заповідного фонду України, охороняється як національне надбання і є складовою частиною світової системи природних територій та об’єктів, що перебувають під особливою охороною. Територія Парку є Рамсарським водно-болотним угіддям міжнародного значення «Система озер Шагани-Алібей-Бурнас» та об’єктом Смарагдової мережі Європи. Категорія об`єкта – національний природний парк.
У нас чудовий колектив, який весь час війни сумлінно працює, складається він з патріотично налаштованих професіоналів. Ми мали можливість весь час виходити на територію парку, мали можливість досліджувати життя мешканців Чорного моря. Завдяки цім дослідженням ми можемо оцінити збиток, який нанесено бойовими діями флорі і фауні нашого краю», - зауважила в. о. директора Національного природного парку «Тузловські лимани», головний природознавець Ірина Вихристюк.
Ми звернулись до закордонних колег, які надали нам інформацію що загалом знайдено понад три тисячі тіл китоподібних по всьому узбережжю Чорного моря - приводом для цього, безумовно є бойові дії.
Ми виходимо з пропозицією, щоби після перемоги президент видав би указ про створення в акваторії Чорного моря великого резервату, в якому дельфіни могли би безпечно розпліднюватися.
Якщо ми не завадимо браконьєрам виловлювати камбалу, дельфіни і надалі будуть гинути», - розповів начальник науково-дослідного відділу, доктор біологічних наук Іван Русэв.
На землях природно-заповідного фонду категорично заборонено полювання, тобто не повинно бути ні де юре ні де факто мисливських угідь, а що ми маємо насправді?
У нас є нормальне цивілізоване законодавство, але у нас є проблема його невиконання. Можна поцікавитись прізвища тих осіб, які стоять за нахабним деребаном земель природно-заповідного фонду і навести, при бажанні, порядок», - підкреслила в. о. директора Національного природного парку «Тузловські лимани», головний природознавець Ірина Вихристюк.
Якщо все враховувати, то ми почнемо відроджувати нашу Україну, це можна розпочинати вже прямо зараз, під час військових дій за умови достатнього фінансування», - підкреслив Президент клубу юних нобілістів Юрій Гнатенко..
Крім того ми розробили енергетичний продукт, аналог американського, у них він називається «Солдатське паливо» – це багатофункціональний комплекс, який дозволяє людині бути більш енергійною, витривалішою і зберігати тверезість розуму.
Нами розроблено програму з подолання посттравматичного синдрому. У нас понад двадцять сертифікованих продуктів, які повністю виготовляються в Україні, на даний час це виробництво локалізовано у місті Дніпро», - зазначив представник Асоціації інноваційних технологій і бізнесу, доктор наук, професор Володимир Бєліков.
У нас у бюджеті країни хронічно немає грошей на екологію. Не чиновникам на зарплату, а на екологічні заходи. Доречи, ми єдина країна, де не ухвалено програму сталого розвитку.
Якщо ми тут зараз зібралися, ми повинні разом із науковою спільнотою простежити за тим, щоб екологічні питання були враховані», - відзначив Перший заступник голови правління регіональної організації Національної Спілки журналістів України, еколог Валерій Осипов.
До військового стану діяли виховні програми для дітей старшого віку з правил гуманного поводження з домашніми тваринами. Програми по розділенню сміття, ну і зазвичай, програми по фінансуванню ветеранських організацій та інвалідів. На сьогоднішній час нам вдалося профінансувати лише дві останні категорії» - зазначив співробітник департаменту внутрішньої політики Одеської міської ради Михайло Карнаков.
Підвела чорту в обговоренні Любов Рогатинська, громадський діяч, яка переймається питаннями допомоги з боку Німеччини, Україні у місті Одеса: