Главная > Новини / Історія та суспільство > Лютеранська громада Святого Павла святкує 220 років з дня свого заснування, день другий
Лютеранська громада Святого Павла святкує 220 років з дня свого заснування, день другий1-11-2023, 18:00 |
Відродження лютеранської громади Одеси наприкінці 80-х років ХХ сторіччя тісно пов'язане із створенням національно-культурного товариства «Wiedergeburt» (Відродження). Як з туги за вірою своїх матерів та батьків, бабусь та дідусів виникла нова невелика спільнота людей, які хотіли вважати себе лютеранськими християнами.
На другий день святкувань подовжила роботу виставка рідкісних експонатів «Матеріальна культура німецької громади XIX та початку ХХ ст. на Півдні України». Виставка відображує наскільки радикально німецькі колоністи змінили обличчя степової України у ХІХ та на початку ХХ століття. Як завжди, Олександр Олексійович як історик-краєзнавець за покликанням серця, зміг не просто живо розповісти слухачам про матеріальну культура німецької громади ХІХ-ХХ ст. на Півдні України, а створити справжню феєрію, в якій то з’являлися то зникали значні постаті минулого, які неочікуваним чином мають прямий зв'язок із сьогоденням і впливають на нього. Слухачі покинули свої місця і рушили в захваті за лектором, який мов біблійний Мойсей водив їх проміж інформаційних стендів. Лекція Олександра Сурілова сприймалась, як подовження чудового виступу кандидату історичних наук, доценту, Ельвіри Плесської, яка була прочитана напередодні. Дуже пізнавальна лекція «Протестанти в Одесі: 220 років релігійної громади» Ельвіри Германівни якимось магічним чином перемістила слухачів в ті вже далекі часи від початку заснування Одеси до часів найвищого піка конструкційної діяльності лютеран в нашому місті. Насамперед це була освіта і просвіта – лютеранська школа, яка була доступна всім городянам без станових та конфесійних обмежень. Конференція завершилася круглим столом «Лютеранство, як спосіб життя», який викликав жваву дискусію серед учасників. «Громада і досі шукає своє місце в релігійному та суспільному ландшафті Одеси в нових умовах, працює над своїм баченням та місією. Історична спадщина, глибока теологія, тісні зв’язки з одновірцями в Німеччині та інших країнах відкривають широкі можливості для служіння місту та людям, які в ньому постійно, або тимчасово живуть. Тому є підстави вірити, що громада Святого Павла ще зробить свій внесок в історію Одеси», – розповідає Олександр Жакун, диякон громади (2021-2023).
Вернуться назад |