Главная > Новини / Історія та суспільство > У п’ятому пологовому — перша операція в новому блоці та народження маленького Іллі
У п’ятому пологовому — перша операція в новому блоці та народження маленького ІлліСьогодні, 20:00 |
|
У п’ятому пологовому будинку Одеси відбулася знакова подія — перша операція кесаревого розтину в новому операційно-реанімаційному блоці акушерського відділення. Саме цього дня на світ з’явився хлопчик Ілля — четверта дитина в родині одеситки Анни. Для мами це вже четверті пологи, і всі — у стінах рідного закладу. Троє попередніх дітей також народилися шляхом кесаревого розтину. Цього разу родина одразу оцінила зміни: сучасні умови перебування, новий рівень оснащення та якість медичної допомоги.
Напередодні Дня закоханих заклад отримав перший завершений етап масштабної реконструкції — реанімаційно-операційний блок площею 300 м². Він оснащений двома повністю автономними операційними, реанімаційними палатами та великою залою інтенсивної терапії, де мами разом із новонародженими перебуватимуть у перші години після операції.
Мистецтво — поруч із народженням життя У пологовому будинку вже понад рік діє постійна виставка українських художників. Наразі в палатах представлені роботи одеського митця Овіка Заграбяна. Незабаром експозицію доповнять картини київського художника Владислава Мітьолкіна та відомого одесита Германа Медведського. Картини тимчасово розміщують у палатах, аби створити для мам атмосферу тепла та емоційної підтримки.
Будівлі пологового будинку — 50 років, і за цей час капітальних оновлень не проводилося. Реконструкція стартувала торік. Із загальної площі 6500 м² відремонтують 2500 м² внутрішніх приміщень, проведуть термомодернізацію фасаду та даху, облаштують територію, паркування та під’їзди. Проєкт реконструкції команда закладу розробила ще у 2021 році. Згодом пологовий став переможцем державної програми відновлення України, отримавши фінансування від Європейського інвестиційного банку та співфінансування від Одеської міської ради.
Підтримка міжнародних партнерів Усі породіллі, окрім державного «пакунка малюка», отримують спеціальні набори від Фонд народонаселення ООН. Пологовий будинок уже кілька років співпрацює з цією міжнародною організацією, забезпечуючи родини всім необхідним для перших днів життя малюка.
У день відкриття нового блоку колектив із теплотою згадав свого вчителя — професора Олександра Зелінського якого вважають засновником перинатології в Одесі та Україні. У стінах закладу діє його кабінет-музей із науковими працями, монографіями та дисертаціями, виконаними під його керівництвом.
П’ятий пологовий будинок працює цілодобово, 24 години на добу, 7 днів на тиждень — навіть у період масштабної реконструкції. Колектив переконаний: оновлений заклад має всі підстави претендувати на звання одного з найкращих в Україні. І перший маленький Ілля в новому операційному блоці — символ нового етапу його історії.
Вернуться назад |