Главная > Новини / Економіка та фінанси > НБУ оштрафував «Укрпошту» на 2,5 млн грн: це третій штраф за три місяці
НБУ оштрафував «Укрпошту» на 2,5 млн грн: це третій штраф за три місяціСьогодні, 16:00 |
|
Національний банк України оштрафував АТ «Укрпошта» на 2,54 млн грн та виніс письмове застереження через порушення законодавства у сфері платіжного ринку та захисту прав споживачів фінансових послуг. Про це повідомила пресслужба регулятора. Деталі
Контекст 16 березня НБУ оштрафував «Укрпошту» на 255 000 грн за порушення законодавства, що регулює діяльність на платіжному ринку. Це рішення стало черговим у серії претензій регулятора: ще у грудні НБУ зафіксував порушення низки ключових нормативів і виніс компанії письмове застереження. Тоді йшлося, зокрема, про неподання у встановлені строки інформації та документів до регулятора. У березні НБУ також заявив, що «Укрпошті» необхідно якнайшвидше сформувати повноцінну наглядову раду, оскільки управлінські повноваження надмірно зосереджені в руках генерального директора Ігоря Смілянського, який поєднує операційне керівництво з частиною функцій наглядового органу. Водночас регулятор допустив, що після створення наглядової ради може постати питання щодо відповідності Смілянського посаді. 18 травня НБУ наклав на державного поштового оператора новий штраф у розмірі 1,7 млн грн. Підставою стало невиконання вимог щодо належної організації корпоративного управління, внутрішнього контролю та системи управління ризиками як надавача фінансових платіжних послуг. 23 червня регулятор визнав Ігоря Смілянського таким, що не відповідає вимогам професійної придатності для керівника надавача платіжних послуг, та зобов’язав компанію протягом двох місяців знайти нового очільника. Сам Смілянський назвав рішення Нацбанку «зведенням рахунків». Вернуться назад |