Інформація до новини
18-03-2016, 14:30

Школьники младших классов продолжат получать горячие завтраки за счет средств городского бюджета

Категорія: Новини


У нас з'явився канал в Telegram, в якому ми будемо ділитися з Вами новинами

Несмотря на отказ государства выделять средства на бесплатное питание учащихся начальной школы, до конца года одесские дети, в частности ученики 1-4 классов, будут получать горячее питание в обычном режиме. На эти цели из городского бюджета выделено 25 миллионов гривен. Об этом сегодня в ходе пресс-конференции сообщила директор Департамента финансов Одесского городского совета Светлана Бедрега.

Что же касается второй половины года, то есть периода с сентября по декабрь, то пока принято решение о замене горячего питания на более скромные - сок (чай) и булочку.

Однако в связи с ростом цен, даже такие скромные завтраки потребовали выделения из бюджета города такой же суммы средств.

На данный момент за счет городского бюджета предусмотрено обеспечение детей горячими завтраками из расчета 9,80 грн. на одного учащегося в день.

Напомним, что на прошедшей сессии городского совета депутаты поддержали проект решения о предоставлении учащимся младших классов питания за счет средств бюджета города.

Напомним ранее народный депутат Сергей Кивалов обратился с депутатским запросом на имя Премьер министра Украины с просьбой возобновить государственную субвенцию на организацию питания детей младших классов.

ТЕКСТ ДЕПУТАТСКОГО ЗАПРОСА ПРИЛАГАЕТСЯ:

Прем’єр-міністру України Яценюку А. П.

вул. М. Грушевського,  12/2, м. Київ, 01008 

ДЕПУТАТСЬКИЙ ЗАПИТ

 

щодо відновлення державної освітньої субвенції на харчування для учнів 1-4 класів

 

Шановний Арсенію Петровичу!

 

На мою адресу надходять чисельні звернення батьків учнів загальноосвітніх навчальних закладів м. Одеси щодо проблеми, яка виникла у результаті внесення законодавчих змін від 24.12.2015 р. до Закону України «Про загальну середню освіту», якими фактично були скасовані державні освітні субвенції на харчування для всіх категорій учнів, окрім пільгових категорій. Право приймати рішення щодо організації харчування учнів за рахунок місцевих бюджетів залишено Кабінетом Міністрів України за місцевими радами.

Означені проблемні питання порушуються також в адресованому на моє ім’я  зверненні депутата Одеської міської ради VII скликання Корнієнко В.О.  

Так, згідно з бюджетом м. Одеси на 2016 рік, на організацію харчування учнів 1-4 класів закладено суму в розмірі 23 млн. грн. (двадцять три мільйона гривень), що з розрахунків складає 9,80 грн. (дев’ять гривень вісімдесят коп.) в день на одного учня (крім дітей пільгових категорій, харчування яких фінансується з державного бюджету України). Разом з тим, за нинішньої економічної ситуації та цін на продукти харчування, забезпечення достатньою кількістю продуктів харчування учнів 1-4 класів, не є можливим.

У зв’язку із чим, керуючись Конституцією України, п. 7 ст. 6, ст. 15, п. 4 ст. 17 Закону України «Про статус народного депутата України», з огляду на актуальність порушених питань, прошу вжити заходів щодо поновлення  державної освітньої субвенції на харчування для учнів 1-4 класів загальноосвітніх навчальних закладів.

Про результати розгляду депутатського запиту та прийняті рішення прошу повідомити у встановлений діючим законодавством України термін.

 

З повагою,

 

народний депутат України                                                С.В. КІВАЛОВ
Якщо ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм ім'ям.