Інформація до новини
21-03-2016, 12:00

Сергей Кивалов призывает не допустить уничтожения в Украине системы подготовки квалифицированных работников среднего звена

Категорія: Перша шпальта / Новини / Наука та освіта

У нас з'явився канал в Telegram, в якому ми будемо ділитися з Вами новинами

Сергей Кивалов призывает не допустить уничтожения в Украине системы подготовки квалифицированных работников среднего звена

Народный депутат Украины, лидер Украинской морской партии Сергей Кивалов обеспокоен ситуацией, связанной с попытками разрушить в стране систему подготовки специалистов образовательно-квалификационного уровня «младший бакалавр». Соответствующий депутатский запрос Сергей Кивалов направил на имя Премьер-министра Украины.

Как сказано в тексте запроса, на имя народного депутата поступило коллективное обращение Совета директоров высших учебных заведений I-II уровня аккредитации Одесской области.

Представители вузов обеспокоены тем, что из-за изменений в законодательстве, которые планируются в проектах Законов Украины «Об образовании», «О профессиональном (профессионально-техническом) образовании», а также в Законе Украины «О высшем образовании», техникумы и колледжи поставлены перед абсурдным выбором: либо остаться в высшем образовании (но тогда - дублировать университеты и готовить бакалавров), или же - перейти в профессионально-техническое образование. 

При этом будет фактически ликвидирована подготовка квалифицированных работников среднего звена (техников-технологов, прорабов и т.д.), в которых сегодня особенно нуждается рынок труда.

Это значит, что в медицине, культуре, экономике, сфере образования исчезнет среднее управленческое звено. Что само по себе абсурдно! Ведь в развитых странах мира данный сектор высшего профобразования не уничтожается, а наоборот – развивается. Принимаются законы для его развития, выделяется финансирование.

Представители вузов подчеркивают, что по данным статистики в Украине сегодня сложился большой дефицит в таких специалистах, выполняющих технологические, организационные, производственные, управленческие функции.

Для сравнения в странах Евросоюза потребность в кадрах со средним профобразованием составляет около 50% на рынке труда. Аналогичная ситуация и в нашей стране. А, следовательно, учитывая потребность рынка труда в выпускниках колледжей и техникумов, и ни в коем случае нельзя допускать уничтожения учебных заведений, готовящих таких специалистов.

В связи с этим Сергей Кивалов обратился к Премьер-министру Украины, требуя не допустить уничтожения образовательного уровня по подготовке практико-ориентированных специалистов среднего звена, а также установить правовые, организационные и финансовые основы функционирования колледжей и техникумов в системе высшего образования.

 

Прем’єр-міністру України Яценюку А. П.

вул. М. Грушевського,  12/2, м. Київ, 01008

 

 ДЕПУТАТСЬКИЙ ЗАПИТ

 

щодо необхідності визначення правових, організаційних та фінансових засад функціонування коледжів та технікумів в системі вищої освіти

 

Шановний Арсенію Петровичу!

 

На мою адресу надійшло колективне звернення від Ради директорів вищих навчальних закладів І-ІІ рівня акредитації Одеської області щодо складної ситуації,  в якій опинилися вказані ВНЗ.

Так, у зверненні зазначається, що згідно з чинним Законом України «Про вищу освіту» та проектами Законів «Про освіту» і «Про професійну (професійно-технічну) освіту», технікуми та коледжі поставлені перед вибором: або залишитися у вищій освіті та дублювати університети і готувати бакалаврів, або перейти в професійну технічну освіту.

Автори звернення вказують, що фактично ліквідується освітній рівень, який забезпечує підготовку практико-орієнтованих фахівців середньої ланки: техніків-технологів, виконробів тощо. При цьому середня управлінська ланка в освіті, медицині, культурі і економіці України нівелюється, тоді як Великобританія, Франція, Фінляндія, Австрія та інші країни Європи активно продовжують розбудовувати не університетський сектор вищої професійної освіти: приймають нові закони і виділяють необхідні державні кошти для його розвитку.

За даними Державної служби статистики (2014р.), кількість випускників, які отримали вищу освіту в університетах та академіях, становить приблизно 490 тис. осіб, що набагато перевищує випуск фахівців технікумів і коледжів (приблизно 90 тис. осіб), які виконують управлінські, технологічні, організаційні, виробничі функції. Такого дисбалансу немає в жодній країні Європейського союзу.

Зарубіжні експерти надали матеріали, згідно з якими в 2020 році сфера зайнятості Європи буде мати потребу в правниках з університетською освітою на 31%, у кадрах з середнім професійним рівнем - на 50%; робочі місця, що вимагають низької кваліфікації не будуть перевищувати 19 %.

Заявники вказують на необхідність збереження  рівня підготовки фахівців в технікумах та коледжах  на 5 рівні Національної рамки кваліфікацій, що відповідає 5 рівню Міжнародної стандартної кваліфікації освіти, та вказують на необхідність передбачити можливість здобуття повної загальної середньої освіти за професійними напрямами та вищої професійної освіти в межах однієї освітньої установи та наголошують на низці інших необхідних заходів.

З урахуванням викладено, керуючись Конституцією України, п. 7 ст. 6, ст. 15, п. 4 ст. 17 Закону України «Про статус народного депутата України», з огляду на актуальність порушених питань, з метою збереження підготовки практико-орієнтованих фахівців, прошу вжити заходів щодо встановлення правових, організаційних та фінансових засад функціонування коледжів та технікумів в системі вищої освіти.

Про результати розгляду депутатського запиту та прийняті рішення прошу повідомити у встановлений діючим законодавством України термін.

З повагою, 

народний депутат України                                                С.В. КІВАЛОВ
Якщо ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм ім'ям.