Інформація до новини
12-04-2016, 12:00

Сергей Кивалов: Питание детей в школах – это проблема не местных бюджетов, а центральной власти. Увы, Кабмин пока не справляется  

Категорія: Перша шпальта / Новини

У нас з'явився канал в Telegram, в якому ми будемо ділитися з Вами новинами

Сергей Кивалов: Питание детей в школах – это проблема не местных бюджетов, а центральной власти. Увы, Кабмин пока не справляется  

Несмотря на отказ государства выделять средства на бесплатное питание учащихся начальной школы, до конца года одесские дети, в частности ученики 1-4 классов, будут получать горячее питание в обычном режиме. На эти цели из городского бюджета выделено 25 миллионов гривен. В свою очередь депутаты Одесского областного света также решают вопрос выделения средств из местного бюджета на питание детей. К следующей сессии облсовета Оппозиционный блок готовит обращение в Кабмин о выделениии – 93,5 млн грн. На питание детей региона. Эту проблему необходимо решать в кратчайшие сроки, ведь уже три месяца это бремя лежит на родителях.

Напомним ранее народный депутат Сергей Кивалов обратился с депутатским запросом на имя Премьер министра Украины с просьбой возобновить государственную субвенцию на организацию питания детей младших классов. Народный избраник отметил, что питание детей в школах – это моральный долг государства перед подрастающим поколением. Хвала местным бюджетам, которые выкручиваются и находят деньги на эти цели. Но, местные бюджеты не должны, по большому счету, этим заниматься – это прерогатива правительства Украины. Судя по всему бывшему руководителю Кабмина было не до проблем детей. Народный депутат Украины Сергей Кивалов, надеется, что новый состав Кабинате министров решит эту социально значимую проблему.

ТЕКСТ ДЕПУТАТСКОГО ЗАПРОСА ПРИЛАГАЕТСЯ:

Прем’єр-міністру України Яценюку А. П.

вул. М. Грушевського,  12/2, м. Київ, 01008 

ДЕПУТАТСЬКИЙ ЗАПИТ

 

щодо відновлення державної освітньої субвенції на харчування для учнів 1-4 класів

 

Шановний Арсенію Петровичу!

 

На мою адресу надходять чисельні звернення батьків учнів загальноосвітніх навчальних закладів м. Одеси щодо проблеми, яка виникла у результаті внесення законодавчих змін від 24.12.2015 р. до Закону України «Про загальну середню освіту», якими фактично були скасовані державні освітні субвенції на харчування для всіх категорій учнів, окрім пільгових категорій. Право приймати рішення щодо організації харчування учнів за рахунок місцевих бюджетів залишено Кабінетом Міністрів України за місцевими радами.

Означені проблемні питання порушуються також в адресованому на моє ім’я  зверненні депутата Одеської міської ради VII скликання Корнієнко В.О.  

Так, згідно з бюджетом м. Одеси на 2016 рік, на організацію харчування учнів 1-4 класів закладено суму в розмірі 23 млн. грн. (двадцять три мільйона гривень), що з розрахунків складає 9,80 грн. (дев’ять гривень вісімдесят коп.) в день на одного учня (крім дітей пільгових категорій, харчування яких фінансується з державного бюджету України). Разом з тим, за нинішньої економічної ситуації та цін на продукти харчування, забезпечення достатньою кількістю продуктів харчування учнів 1-4 класів, не є можливим.

У зв’язку із чим, керуючись Конституцією України, п. 7 ст. 6, ст. 15, п. 4 ст. 17 Закону України «Про статус народного депутата України», з огляду на актуальність порушених питань, прошу вжити заходів щодо поновлення  державної освітньої субвенції на харчування для учнів 1-4 класів загальноосвітніх навчальних закладів.

Про результати розгляду депутатського запиту та прийняті рішення прошу повідомити у встановлений діючим законодавством України термін.

 

З повагою,

 

народний депутат України      

Сергій КІВАЛОВ 
Якщо ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм ім'ям.