Информация к новости
27-03-2023, 14:00

У Пасторському будинку Одеської кірхи відбувся круглий стіл: "Релігійне життя та наслідки війни для релігійних організацій в Україні"

Категория: Новости / История и общество

У нас появился канал в Telegram, в котором мы будем делиться с Вами новостями

 

По завершенні молитовних заходів в Одеській кірсі, в Пасторському будинку на териорій церковного комплексу Святого Павла відбувся Круглий стіл за участю поважних гостей із Німеччини, а саме  Ральфом Майстером (Ralf Meister), Керуючим Єпископом Об'єднання Євангелічно-Лютеранських церков Німеччини, Франком Хофманом (Frank Hofmann), Вищим церковним радником, доктором, речником Об'єднання Євангелічно-Лютеранських церков Німеччини, Норбертом Денеке (Norbert Denecke), Керуючим Німецького національного комітету Всесвітньої Лютеранської федерації та представником української влади заступницею Керівника управління ООДА в сфері релігій Різниковою Ярославою Олексіївною. Модератором Круглого столу був пастор громади Святого Павла Олександр Гросс.  

 

 «Наша зустріч сьогодні це можливість трішки більше дізнатися про релігійну ситуацію в Україні і як війна на релігійну ситуацію, на життя тут християн впливає. Я щиро сподіваюсь, що Ярослава підготувала для нас розповідь і тому передаю їй слово», - відкрив дискусію на Круглому столі пастор громади Святого Павла Олександр Гросс.

 

«Після здобуття нашою державою незалежності, на початку дев’яностих, німецька діаспора, яка до того була виселена Радянською владою до республік Середньої Азії  повернулась, зокрема до Одеської області, місць колишнього проживання німецьких колоністів. І ми спільно з Німеччиною займалися їх облаштуванням. Була втілена у життя програма відповідно до якої, за рахунок бюджетів обох країн, Німеччини та України зводились будинки для проживання осіб, що повернулись до місць колишнього компактного проживання німців, це насамперед Новоградівка і Петредолінське. Доречи, там і зараз активно працюють лютеранські громади, які під час війни переорієнтували свою діяльність в соціальну площину. Розумієте, Одеса стала своєрідним хабом, через який проходять великі людськи потоки внутрішньо переміщених осіб від бойових дій, в таких умовах волонтерська допомога в тому числі лютеранських громад дуже важлива», - відмітила Ярослава Різникова.

  Далі вона відповіла на ряд запитань німецьких гостей зокрема про стан законодавства України щодо релігійних організацій в умовах війни і напередодні, також щодо моніторингу руйнування культурних і релігійних об’єктів.

Зі свого боку Ральф Майстер розповів про діяльність Всесвітньої Лютеранської федерації, до якої належить і Німецька Євангелічно-Лютеранська Церква України. Зараз Єпископ НЄЛЦУ Павло Шварц знаходиться в Оксфорді на підготовчій зустрічі до Асамблеї ВЛФ. З перших днів війни ВЛФ активно підтримує місцевих лютеран, а також надає масштабну гуманітарну допомогу біженцям з України в країнах Східної Європи. Також гуманітарна місія цієї організації працює і в середині країни, допомагаючи у відбудові постраждалих регіонів та підтримці місцевого населення.

  

«Ми дуже вдячні за цю підтримку, але мі вже замислюємось, як ми будемо відбудовувати нашу Україну після нашої Перемоги в якій ми не сумніваємось», -  відповіла Ярослава Різникова.

 

 

 

 
Если вы обнаружили ошибку на этой странице, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter.

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.