Ветеранка закликає президента запровадити детальний алгоритм ідентифікації випадків сексуальних домагань, порядок реагування, розслідування та службової перевірки, який розробили громадські організації "Юридична сотня", "Інститут гендерних програм" та "Жіночий ветеранський рух".
У нас появился канал в Telegram, в котором мы будем делиться с Вами новостями
На сайті Офісу Президента зареєстрували петицію з вимогою впровадити механізм протидії сексуальним домаганням та насильству в ЗСУ та припинити безкарність тих, хто чинить насильство в армії.
"Від сексуальних домагань страждають не лише жінки, але й чоловіки", – пише авторка документа парамедикиня, ветеранка та очільниця "Жіночого ветеранського руху" Катерина Приймак.
У тексті петиції ексвійськова зазначила, що через брак механізмів протидії домаганням та насильству важко карати кривдників.
З посиланням на дослідження "Невидимий батальйон 3.0. Сексуальні домагання у військовій сфері в Україні", авторка повідомляє, що у ЗСУ було зафіксовано десятки випадків сексуальних домагань й кривдники залишилися не покараними.
"Дослідження показало, що сексуальні домагання можуть стати підставою для звільнення постраждалої із лав ЗСУ – сприяють втраті кваліфікованих кадрів", – зазначає Катерина Приймак.
До створення алгоритму долучилася радниця головнокомандувача ЗСУ з гендерних питань, додала авторка петиції.
Станом на 11.30 13 березня під петицією підписалися 2726 людей.