З 29 січня по 01 лютого 2025 року пройшов, без перебільшення, визначний для розвитку освіти і науки України захід, спрямований на впровадження кращих міжнародних практик у діяльність вітчизняних закладів середньої і вищої освіти.
У межах поглибленого співробітництва між Україною та її стратегічним партнером Великою Британією у місті Лондон відбулась конференція Міжнародної освітньої корпорації. У ній взяли участь представники провідних вітчизняних і закордонних університетів, керівники міжнародних освітніх компаній та висококваліфіковані експерти у галузі міжнародного права. Україну на конференції представляли Міжнародний гуманітарний університет, Київський університет інтелектуальної власності та права, Національний університет «Одеська юридична академія», Міжнародна академічна школа Одеса, Івано-Франківський та Чернівецький навчально-наукові юридичні інститути. В результаті численних робочих зустрічей та круглих столів розглянуто низку важливих питань інтерналізації українських закладів освіти, впровадження інновацій і кращих закордонних практик у навчальний процес наших установ. З-поміж таких питань опрацьовувались: спільна підготовка британськими та українськими університетами медиків, ІТ-спеціалістів, фахівців у сфері кібербезпеки та роботи зі штучним інтелектом; акредитація освітніх програм вітчизняних університетів недержавними агенціями і кращими закладами освіти Сполученого Королівства; проходження нашими учнями та студентами навчання у британських установах.
Окремо хочу подякувати Надзвичайному і Повноважному Послу України у Сполученому Королівстві Великої Британії і Північної Ірландії, доктору філософії у галузі права Валерію Залужному, котрий надав підтримку в організації конференції Міжнародної освітньої корпорації, здійснив посередництво у налагодженні діалогу між українськими та британськими університетами.
Пишаємося тим, що українська освіта впевнено інтегрується до європейського простору, зберігаючи власні традиції. А наші установи продовжують втілювати у життя принцип «pro bono publico» – для суспільного блага.