В Одесі відбулася 14-а церемонія вручення премії імені Джеймса Мейса, що присуджується в галузі публіцистики. Почесна відзнака в цьому році дісталася Олександру Прилипко. Урочисте засідання проходило в одеському готелі «Отрада» з віртуальним залученням лауреатів премії попередніх років.
Премія імені Джей мса Мейса — літературна премія в галузі публіцистики «Громадянська позиція», заснована з ініціативи головного редактора газети «День» Лариси Івшиної. Вручається: авторам нових публіцистичних творів, що сприяють утвердженню історичної пам'яті українського народу, його національної самосвідомості та самобутності, визнання Голодомору 1932—1933 років геноцидом проти українців. Премія присуджується авторам нових публіцистичних творів, що сприяють утвердженню історичної пам'яті українського народу, його національної самосвідомості та самобутності, визнання Голодомору 1932—1933 років геноцидом проти українців.
Премія заснована у 2008 році, коли в Україні відзначали 75-ті роковини Голодомору 1932—1933 років.
Головний редактор газети «День» Лариса Івшина, ініціатор заснування премії імені Джеймса Мейса відкрила урочисте засідання невеличкою промовою, в якій зазначила що мета премії просвітницька, яка стверджує громадянську позицію.
«Джеймс Мейс розповів хрестоматійну історію про Гарета Джонса і Уолтера Дюранді, яка і досі не втратила значущості. Московська пропаганда і досі спирається на новітніх люди с позицією, люди с характером мужні тексти ми не взяли історичної правди то повинні писати репортажі с фронту. За армію нашу я більш менш спокійна а за інтелектуальну спільноту є чого тривожитись. І тільки ти орієнтири, які надали нам кращі інтелектуали дозволить на не збитися з путі і нести світло», - зазначила Лариса Івшина.
Взявши слово у відповідь Олександр Прилипко виразив глибоку подяку за високу оцінку його статей та книг, вважаючи премію авансом за для подальшої роботи в українській публіцистці.
Сучасні Дюранті не помічають мільйонів біженців, тортури мирного населення, свідоме від'єднання українців від електропостачання, тепла, зв'язку. Це ж не геноцид, - кажуть вони, - лише окремі прояви Але не «окреме» обернулося жахіттям для кожного українця. Йдеться про націю у етнічному, цивільному та політичному сенсі… Ось чому важливо знову нагадати про емоційний інтелект Мейса. та його безкомпромісний шлях пізнання суті. Шлях співпереживання білю і принципового засудження зла, незалежно від корисливих розрахунків Цей шлях не усипано пелюстками троянд, але лише він веде до здорового та процвітаючого співтовариства. Таке на мій погляд головне значення постаті та премії Джеймса Мейса», – зазначив Олександр Прилипко.
Джеймс Мейс - американський, дослідник історик, політолог, який зробив колосальний вклад у вітчизняну історіографію та присвятив все своє життя визнанню факту голодомору в Україні 1932–1933 років. Джеймс Мейс був ініціатором акції «Свічка у вікні».
Премія присуджується авторам нових публіцистичних творів у галузі журналістики, що сприяють утвердженню історичної пам'яті народу, його національної самосвідомості та самобутності, визнання Голодомору 1932–1933 років геноцидом проти українців.
Премія має вручатися не лише тим авторам, які пишуть на тему Голодомору, а й тим, хто працює на подолання постгеноцидності українського суспільства. Ще один важливий критерій — послідовність і висока освіченість кандидата.
Премія вручається щорічно наприкінці листопада — у меморіальні дні Голодомору в Україні.